Workshops & conferences

Konferans 27 Şubat 2018'de Slovenya Park Hotel Ljubljana'da gerçekleştirildi.

Davet edilen konuklar arasında eğitim kurumları temsilcileri vardı: meslek okulları, eğitim merkezleri ve işsizleri desteklemekten sorumlu kurumlar. Konferans sırasında çevrimiçi bir araç, yani modüler bir analiz sistemi, tanı ve eğitim-mesleki danışmanlık sistemi (O2) sunulmuştur. Konferans sırasında konuşmacılar, aracın oluşturulmasına katılan uzmanlardı.

Slovenya pazarında benzer bir araç bulunmadığı için konferans çok popülerdi. Konferansa katılan okul danışmanları, CaT aracını günlük çalışmalarına aktarma ve pazardaki payından sonra kullanma konusundaki ilgilerini dile getirdiler.

sosyal2s tarafından desteklenmektedir

19.04.2016 tarihinde Lublin, University of Economic and Innovation tarafından düzenlenen “Teori ve Araştırmada Beden-Ruh-Dinsellik " adli Kurumlar arasi Bilimsel Konferansi’nda , “Career Tree” projesi gelistiricilerinden olan uzman Dr. Grzegorz Kata tarafindan

 

“Career Tree araci kullanilarak genclere, meslege yatkinliklarini belirlemede yardimci olmak amaciyla kendini gerçekleştirme yolunda profesyonel çalışma" başlıklı bir sunum yapildi.

 

Konferans, “Career Tree” aracının çok boyutlu olmasının, öğrencilerin gelişimini destekleyen psikolojik danışmanlikta önemli bir avantaj oldugunu göstermektedir.

26 Ocak 2018'de İspanya'daki Santa Coloma de Gramenet'deki Salvador Cabre Kütüphanesi'nde konferans düzenlendi. 

Nihai yayma olayı, kentteki eğitim merkezleri arasında projenin entelektüel çıktılarının bilgisini ve kullanımını teşvik etmek için İspanya'daki Kariyer Ağacı Onursal Patronajını tutan Santa Coloma de Gramenet Belediyesi'nin katılımına katkıda bulundu.Öte yandan, etkinlik Katalonya Generalitat Bölgesel Hükümeti Eğitim Politikası Genel Müdürü'nin Katalonya Telematik Eğitim Ağı (XTEC) bünyesindeki Kariyer Ağacı test setini dahil etme taahhüdünün gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur. 

Konferans sırasında Kariyer Ağacı proje ürünleri sunuldu: 

- Kariyerin tanı, analiz ve eğitim rehberliği için modüler sistem 

- Teşhis aracı için el kitabı 

- Katılımcı kariyer için kişisel portföy

- Kariyer danışmanı için metodolojik rehber   

Bu etkinlikte Associació Baobab, Santa Coloma de Gramenet'ten belediyenin bölgesel politikacılarını, teknisyenlerini ve kariyer danışmanlarını (Grameimpuls, SA) ve okul yöneticileri, öğretmenleri ve kariyer danışmanlarını, okulları ve meslek eğitim merkezlerini ağırladı

Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Üniversitesi 2017 Uluslararası Eğitim Konferansına katıldı. Bu yıllık eğitim konferansı dünya çapındaki en büyük etkinliklerden biridir. Dünyanın her tarafından gelen ve sayıları git gide artan izleyicilerin dikkatini çeken bu platform eğitim alanında deneyimlerin, en başarılı yöntemlerin ve bilgilerin aktarılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu yıl, yoğun konferans günlerinde, öğretmenlere, öğrenicilere, öğrencilere, eğitim ve tahsil enstitülerine, siyaseti belirleyenlere, ebeveynlere ve diğer paydaşlara yönelik 120’ye yakın online sunumlar meydana gelmiştir. Bu sunumlar geniş bir konu yelpazesiyle ilgili olmalarının yanı sıra, hepsi uluslararası eğitim perspektifiyle yakından alakalıydılar.

WSEI, Grzegorz Kata, PhD, Robert Porzak, PhD, ve Jacek Łukasiewicz, Phd tarafından temsil edildi. Ve bu takım konferansta Erasmus + programı içerisinde yer alan ve Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Üniversitesi, Boabob Derneği, Kadis d.o.o., Polonya Psikologlar Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesinde hayata geçirilen CaT- Kariyer Ağacı Projesini (http://career-tree.eu/index.php/tr/about-cat-5/cat-project) sundular.

CaT, gelecekteki eğitimleri veya istihdamları üzerine önemli kararlarla karşılaşan gençleri desteklemeye adanmış bir programdır. Online olarak mevcut olan bu teşhis testi ve de projenin sonucunda geliştirilen kariyer rehberleri için materyaller ve metodolojiler, gençlere sağlanan kariyer rehberlik servislerinin kalitesinin gelişmesine katkı sağlayabilir ve bu sayede gençlerin bir adım ilerdeki gelişimleri veya kariyerleri hakkında daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olabilir.

Konferanstaki arşivlenmiş video materyallerine Uluslararası Eğitim Konferansının sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.globaleducationconference.com/

 

thumb 14968305205cc90a

 

 

 

 

Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Üniversitesinin İşletme ve Ekonomi Fakültesi 30-31 Mayıs 2017 tarihinde Nałęczów’da 9. ULUSLARARASI ‘’POLONYA VE DÜNYADAKİ KÜÇÜK SEKTÖRLERİ DESTEKLEMEK İÇİN MEKANİZMALAR’’ BİLİMSEL KONFERANSINI organize etti.

CaT testi ve projenin efektleri Dr. Robert Porzak tarafından sunuldu. KOBİ sektörünün gelişimi aynı zamanda iş marketine yeni giriş yapan gençlerin daha iyi bir şekilde değerlendirilmesine ve gizli potansiyellerinin daha iyi bir şekilde teşhis edilmesine de bağlıdır.

CaT ile yaratılan test gelecekteki çalışanların niteliklerini değerlendirmeye yönelik hızlı ve bilimsel bir değerlendirme yöntemi sağlayacaktır. Test tarafından sunulan adapte edilebilir testler gençlerin kendi kendilerini girişimci olabilme yeteneklerine yönelik değerlendirebilmelerini de sağlayacaktır.

Daha fazla bilgi için: http://www.wsei.lublin.pl/aktualnosci/z-zycia-wsei/podsumowanie-ix-miedzynarodowej-konferencji-naukowej-mechanizmy-wspomagania-sektora-msp-w-polsce-i-na-swiecie