1. uluslarası bilimsel konferasıntaki ÇAĞDAŞLIK ZORLUKLARI İÇİN OKUL serisinden kariyer ağacı.

Konunun seçimi bir tesadüfe bağlı değildir- CaT projesinin içinde üretilen test bir vakumun içinde çalışmayacaktır. Bununla beraber, gelecekte okulların gençler ilk hayat tercihlerini verirken onları destekleme ihtiyaçları ortadan kalkacaktır.

Bir diğer açıdan, CaT projesi içeriğinde araştırma elementleri taşıyor. Projeye katılmak WSEI uzmanlarına psikoloji alanında bir çok farklı ülkelerden toplanan veriler üzerine ilgi çekici araştırmalar yürütme olanağı sağlıyor.

Türkiye, Polonya, Slovenya, İspanya ve İngilteredeki gençlerin ilgi alanları, tutkuları ve değerleri farklılıklar gösteriyor mu ve bu farklılıklar bilimsel olarak ölçülebilir mi?

WSEI’nın uzmanları 16-17 Mayıs 2017 tarihinde yapılan ÇAĞDAŞ PROFİLAKTİNİN SORUNLARI serisi üzerine yapılan 8. Ulusal Bilim Konferansında başarılarını paylaştılar. (http://www.wsei.lublin.pl/nauka-i-badania/konferencje- scientific-news-viii-ogolopolska-scientific-conference-from-cycle-problems-contemporary-prophylaxis-on-topic-school-to-challenge-of-modernity)

 

IMG 2017

 

Yapılan konuşmalar:

Girişimcilik üzerine öğrencilerin korelasyonları – Battery Tree Career (CaT) testinin Polonya versiyonu- Dr.R. Porzak (Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Okulu)

Gençlerin önem verdiği değerler. Tree of Care (CaT) testini kullanarak Polonya, Slovenya, İngiltere, İspanya ve Türkiye de yapılan araştırma sonuçlarının analizi- Dr.J. Łukasiewicz (Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Yüksek Okulu)

Üst Ortaokul öğrencilerinin doğuştan gelen hassasiyetleri ve profesyonel ilgi alanları- uluslararası bir araştırma- M.Baryla-Matejczuk (Lublin Ekonomi ve Innovasyon Yüksek Okulu)

Kavramlar dizinini koruyan bir faktör olarak öğrencilerin profesyonel ilgi alanlarının farkına varılması- Dr. Grzegorz Kata (Lublin Ekonomi ve Innovasyon Yüksek Okulu)

 

IMG 2015

0
0
0
s2sdefault