29-30 Ekim 2014 BAŞLANGIÇ TOPLANTISI, Lublin, Polonya

Başlangıç toplantısı projenin yönetim kısmı ile başladı. Bir kaç giriş cümlesinden sonra, her partner kendi kurumunu kısa bir şekilde sundu. Toplantının bir sonraki kısmı projenin gerçekleştirebilmesiyle bağlantılı olan finansal ve yönetimsel kurallar üzerine olmuştur. Sunum sırasında niteliklerinin değişik masraf ve kural kategorileri belirtilmiştir.

Toplantının ikinci günü projenin değerleri üzerine adanmıştır. Testin ve testin elementlerinin yapıları üzerinde tartışıldı- modüller ve katmanlar ve testin her ülkenin ve mesleğin inceliklerine göre nasıl adapte edilmesi gerektiği.

Partnerler testin tüm katmanlarındaki incelikler hakkındaki tartışmalara katıldılar. İlk görev- mesleki niteliklerin incelenmesi- tartışıldı. Projenin esas kısımlarından biri olduğu için, tüm meslekleri tüm partnerler arasında bölüştürmek önerildi. Mesleklerin her ülkedeki yetkinliklerinin toplanması, ortak olan niteliklerin bulunması ve her ülke için neyin adapte edilmesi gerektiğini tanımlamanın (soruları adapte ederek) üzerinde hemfikir olundu.

İşbirliğinin ana hatları belli olduktan ve gelecek ayların anahtar sorumlulukları tanımlandıktan sonra, Partnerler müzakereyi bitirme kararı aldı.

Partnerler aynı zamanda bir sonraki buluşmalar için münasip tarihlere de karar verdiler, bu tarihler aşağıdaki gibidir:

  • İkinci proje toplantısı- 13-14 Nisan 2015, İspanya
  • Üçüncü proje toplantısı- 16-17 Kasım 2015, Slovenya
  • Dördüncü proje toplantısı- 4-5- Nisan 2016, İngiltere
  • Beşinci proje toplantısı- 21-22 Kasım 2016, Türkiye
  • Altıncı proje toplantısı- 5-6 Haziran 2017, Polonya

Barselona’da görüşmek üzere!

0
0
0
s2sdefault