‘’İstanbul’un kalbinde’’ sloganı Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) gibi bir üniversite için yerinde bir slogandır. Boğazın eşiğindeki beşiktaştaki ana kampüsünde her gün hızlı bir hareketlilikle başlar ve bu şekilde devam eder. Bununla beraber nerdeyse üniversitenin her bir bölmünde bir etkinlikle karşılaşmak mümkündür.

Üniversitemize ilk adımınızı attığınızda gözünüze çarpacak ilk şey yabancı öğrencilerin sayılarının çokluğudur. Amerika Birleşik devletlerinden Çin’e, Fransadan Güney Koreye büyük bir coğrafik alandan Bahçeşehirde binden fazla yabancı öğrenci okumaktadır. Neden Bahçeşehiri tercih ettiklerini sorduğumuzda hep aynı cevabı alıyoruz: ‘’Merkezi konumu ve uluslararası gücü’’. Bahçeşehirin konumu aşikardır ve üniversitmemizin uluslararası işbirlikteliklerini anlamak içinse kampüste kısa bir tur atmak veya web sitemizi ziyaret etmek yeterli olacaktır.

’Dünya Benim Kampüsüm’’ mentalitesi BAU öğrencilerinin dünyanın çok farklı noktalarında eğitim alma şansı kazandırıyor. BAU bu koşulu Berlin, Toronto, Washington DC, Hong Kong, Roma, Silikon Vadisi ve Bostondaki kampüsleri ve akademik merkezleri ile sağlıyor. ‘’BAU Yurtdışı’’ öğrencilerin eğitimlerine yurtdışında devam etmelerine olanak sağlıyor ve tüm bu programlarla ilgili destek veriyor.

MİSYON

Eğitime, araştırmaya ve topluma servise kendini adamış bir ikincil eğitim enstitüsü olarak Bahçeşehir Üniversitesinin misyonu sorgulayan bir zihni ve kritik düşünce becerileri olan: lokal ve global sorunlara karşı hassasiyet sahibi, internasyonel standartlara ulaşan: bilimsel, teknolojik ve kültürel bilgiye sahip ve evrensel fikir ve değerlerin güçlü savunucuları olan geleceğin öncü iş gücünü eğitmektir.

VİZYON

Bahçeşehir Üniversitesi bilginin geliştirilmesinde bölgesel ve ulusal olarak öncü güç olmayı hedefliyor. Bahçeşehir Üniversitesi başkalarının haklarına karşı saygıyı desteklemeye kendini adamış, insanların farklılıklarına değer veren ve bunlara karşı anlayışlı ve fikirlerin ifade edilmesine yapıcı bir bakış açısıyla bakan öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyor.

0
0
0
s2sdefault