CaT – The Career Tree Project

We want to assist you in making right choices

İlerleme

Konferans 27 Şubat 2018'de Slovenya Park Hotel Ljubljana'da gerçekleştirildi.

Davet edilen konuklar arasında eğitim kurumları temsilcileri vardı: meslek okulları, eğitim merkezleri ve işsizleri desteklemekten sorumlu kurumlar. Konferans sırasında çevrimiçi bir araç, yani modüler bir analiz sistemi, tanı ve eğitim-mesleki danışmanlık sistemi (O2) sunulmuştur. Konferans sırasında konuşmacılar, aracın oluşturulmasına katılan uzmanlardı.

Slovenya pazarında benzer bir araç bulunmadığı için konferans çok popülerdi. Konferansa katılan okul danışmanları, CaT aracını günlük çalışmalarına aktarma ve pazardaki payından sonra kullanma konusundaki ilgilerini dile getirdiler.

sosyal2s tarafından desteklenmektedir

22 Şubat 2018'de University of Economic and Innovation merkezli "Kariyer planlamasında tavsiyeler, CaT aracını kullanarak mesleki yatkınlıkların çok boyutlu ölçümü” konuları konferansta yer aldı. Konferansın ana amacı “2014'ten beri kurumumuz tarafından uygulanmakta olan Kariyer Agacı CaT” projesinin sonuçlarını sunmaktı.

Konferans, University of Economics and Innovation (WSEI) profesörü, eğitim kalitesi ve öğrenci işlerinden sorumlu ve eğitimci rektör yardımcısı olan Michał Jarmuł tarafından açıldı. Daha önce moderatör olan, doçent Zbigniew B. Gaś konusmayı sürdürdü.

Konferansın ilk bölümü, çevrimiçi olarak oluşturulan modern bir araç kavramını sunmayı amaçlıyordu. Mesleki danışmanlar: psikologlar ve pedagoglar ve kariyer planlamasında gençleri destekleyen öğretmenlerin, çalışma kalitesini artırmak için aracı kullanmalarında rehberlik etmek amaçlandı.

Konseptin ve aracın kendi yazarları olan, WSEI uzmanları Doktor Robert Porzak, Doktor Monika Baryła-Matejczuk, Doktor Jacek Łukasiewicz ve Doktor Grzegorz Kata konuşmalarını yaptı. Daha sonra davet edilen konuklar, VCC Vakfı temsilcisi Bayan Edyta Migałka, ve Psikolog ve Lublin'deki Jan III Sobieski ortaokul ve Lisesinde mesleki danışman olan Doktor Katarzyna Hartfil konuşmalarını sundular.

Konferansın ikinci kısmı, katılımcıların aracın pratik yönünü tanımasına izin veren atölye oturumlarıydı.

Konferans süresince bizi onurlandıran kurumların temsilcileri:

- Center for Education Development (ORE) - Małgorzata Rosak, Milli Eğitim Bakanı tarafından devredilen Mrs Anna Zalewska  

- Agnieszka Włodarczyk, Eğitim Sisteminin Geliştirilmesi Vakfını temsilen (FRSE), velimiz ve projenin iyi bir ruhu

- Lublin City Council, Faculty of Education and Upbringing Müdür adına Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Mr. Wojciech Polak 

- Valdani Vicari & Associati (VVA) (Avrupa Komisyonu) Ms Iva Plašilová 

- Voivodeship Labor Office in Lublin Müdür adına Małgorzata Sokół, Ms. Maryla Wójtowicz 

- Center for Continual Education in Lublin (CKU) Mrs. Deputy Director Anna Ruman Kołodyńska

 

Poviat Çalışma Büroları, İstihdam Büroları, Gönüllü İşçi Partileri (OHP), Mesleki Eğitim Okulları ve Kariyer Hizmetlerinin ve Psikolojik ve pedagojik merkezlerin çalışanlarının temsilcileri.

 

Konferansa yurtdışından iş gücü piyasası kurumlarından gelen konuklar da katıldı. 

Official Spanish Chamber of Commerce in Belgium and Luxembourg Belgium

INNOGATE TO EUROPE (Ispanya)

ECTE – European Center in Training for Employement (Yunanistan)

Eduforma s.r.l. (İtalya)

Institute for the Development of Employees Advancement Services Ltd. (İrlanda)   

Galeri  

                 

İlginiz, birlikte harcanan zamanınız, fikir alışverişiniz icin tesekkurler ve sizleri proje websitesine davet ediyoruz.

 

 

22 Şubat 2018'de saat 10.00'daki Konferansın baslığı :


“ KARIYER PLANLAMASINDA DANISMANLIK” , CaT aracı kullanılarak mesleki yatkınlığın çok boyutlu ölçümü, çok boyutlu teşhis sistemi,

kariyer ağacı eğitimi ve kariyer danışmanlığına ithaf edilmiştir.

 

Konferansın amacı aşağıdakilerden oluşan bir araç oluşturmaktır:

 • 16-22 yaş arası gençleri tanımaya yönelik test paketleri, eğitim ve mesleki danışmanlık
 • Gençleri, kariyerlerini planlama ve geliştirme konularında destekleyen psikologlar, eğitimciler ve öğretmenler için çalışma araçları
 • Kariyer danışmanlığı sürecinde yardım

Konferans sırasında sunulacak:

 • Araç kalitesi: 16 - 22 yaş arasındaki gençlerin temsilciliğinde doğrulanmış olan , uygunluk ve güvenilirlik
 • Polonya, İngiltere, Türkiye, İspanya ve Slovenya'da uygulanabilecek olan “aracın” kültürler arası doğası,
 • Tanı boyutları: kişilik, değerler sistemi ve yaşam hedefleri, mizaç, bilişsel yetenekler, kişiler arası beceriler, girişimcilik becerileri, mesleki ve mevcut nitelikler
 • Internet uzerinden rapor
 • Tanının sonuçları

 

Konferansın ikinci bölümünde Uzmanlar, bilgisayar odalarında atölye oturumları düzenleyecek ve bu araçların uygulamalarını pratik olarak sunacaklar.

 

Konferansa form ile buradan başvurulabilir: here

 

KONFERANA İLİŞKİN AYRINTILI BİLGİLER:

University of Economics and Innovation in Lublin

Monika Frączek +48 81 749 32 27

e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Konferansa katılım ücretsizdir!

 

Konseptin ve Sistemin Yazarları:

 1. PROFESSOR DR HAB. ZBIGNIEW B. GAŚ, Konferans moderatu (WSEI Lublin)
 2. DR ROBERT PORZAK, Kariyer Ağacı'nın yapısı ve özellikleri (CaT) - eğitimsel ve mesleki kariyerdeki otomatik tanı ve danışmanlık sistemi (WSEI Lublin)
 3. KS DR JACEK ŁUKASIEWICZ, "Mesleki psikolojik danışma çalışmasının sonuçlarının sunulması ve tartışılmasının önemi. Kariyer Ağacında tanılayıcı raporların (danışmanın ve muayene edilen kişinin) yapısının özgünlüğü. (WSEI Lublin)
 4. DR MONIKA BARYŁA- MATEJCZUK, "Toplumsal yetkinliklerin geliştirilmesini destekleme yöntemi olarak grup kariyer danışmanlığı" (WSEI Lublin)
 5. DR GRZEGORZ KATA, Kariyer danışmanlığında direnci kolaylaştırmak için yöntemler ve stratejiler. Kariyer Ağacı içinde geliştirilen eylemler için öneriler.

26 Ocak 2018'de İspanya'daki Santa Coloma de Gramenet'deki Salvador Cabre Kütüphanesi'nde konferans düzenlendi. 

Nihai yayma olayı, kentteki eğitim merkezleri arasında projenin entelektüel çıktılarının bilgisini ve kullanımını teşvik etmek için İspanya'daki Kariyer Ağacı Onursal Patronajını tutan Santa Coloma de Gramenet Belediyesi'nin katılımına katkıda bulundu.Öte yandan, etkinlik Katalonya Generalitat Bölgesel Hükümeti Eğitim Politikası Genel Müdürü'nin Katalonya Telematik Eğitim Ağı (XTEC) bünyesindeki Kariyer Ağacı test setini dahil etme taahhüdünün gerçekleşmesine katkıda bulunmuştur. 

Konferans sırasında Kariyer Ağacı proje ürünleri sunuldu: 

- Kariyerin tanı, analiz ve eğitim rehberliği için modüler sistem 

- Teşhis aracı için el kitabı 

- Katılımcı kariyer için kişisel portföy

- Kariyer danışmanı için metodolojik rehber   

Bu etkinlikte Associació Baobab, Santa Coloma de Gramenet'ten belediyenin bölgesel politikacılarını, teknisyenlerini ve kariyer danışmanlarını (Grameimpuls, SA) ve okul yöneticileri, öğretmenleri ve kariyer danışmanlarını, okulları ve meslek eğitim merkezlerini ağırladı

Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Üniversitesi 2017 Uluslararası Eğitim Konferansına katıldı. Bu yıllık eğitim konferansı dünya çapındaki en büyük etkinliklerden biridir. Dünyanın her tarafından gelen ve sayıları git gide artan izleyicilerin dikkatini çeken bu platform eğitim alanında deneyimlerin, en başarılı yöntemlerin ve bilgilerin aktarılmasına olanak sağlamaktadır.

Bu yıl, yoğun konferans günlerinde, öğretmenlere, öğrenicilere, öğrencilere, eğitim ve tahsil enstitülerine, siyaseti belirleyenlere, ebeveynlere ve diğer paydaşlara yönelik 120’ye yakın online sunumlar meydana gelmiştir. Bu sunumlar geniş bir konu yelpazesiyle ilgili olmalarının yanı sıra, hepsi uluslararası eğitim perspektifiyle yakından alakalıydılar.

WSEI, Grzegorz Kata, PhD, Robert Porzak, PhD, ve Jacek Łukasiewicz, Phd tarafından temsil edildi. Ve bu takım konferansta Erasmus + programı içerisinde yer alan ve Lublin Ekonomi ve İnnovasyon Üniversitesi, Boabob Derneği, Kadis d.o.o., Polonya Psikologlar Derneği ve Bahçeşehir Üniversitesinde hayata geçirilen CaT- Kariyer Ağacı Projesini (http://career-tree.eu/index.php/tr/about-cat-5/cat-project) sundular.

CaT, gelecekteki eğitimleri veya istihdamları üzerine önemli kararlarla karşılaşan gençleri desteklemeye adanmış bir programdır. Online olarak mevcut olan bu teşhis testi ve de projenin sonucunda geliştirilen kariyer rehberleri için materyaller ve metodolojiler, gençlere sağlanan kariyer rehberlik servislerinin kalitesinin gelişmesine katkı sağlayabilir ve bu sayede gençlerin bir adım ilerdeki gelişimleri veya kariyerleri hakkında daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olabilir.

Konferanstaki arşivlenmiş video materyallerine Uluslararası Eğitim Konferansının sitesinden ulaşabilirsiniz: http://www.globaleducationconference.com/