W dniu 16.11.2017 Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie uczestniczyła w Global Education Conference 2017. Jest to coroczna konferencja poświęcona edukacji i jednocześnie jedno z największych wydarzeń tego typu na świecie. Konferencja stała się platformą wymiany doświadczeń, dobrych praktyk i informacji w zakresie edukacji i budzi zainteresowanie coraz większej liczby widzów z całego świata.

W tym roku w trakcie czterech intensywnych dni odbyło się około 120 prezentacji online skierowanych do nauczycieli, uczniów, studentów, instytucji kształcenia i szkolenia, decydentów, rodziców i wielu innych zainteresowanych stron. Prezentacje dotyczyły szerokiego spektrum tematów, jednak wszystkie były ściśle związane z procesem edukacji w jej ujęciu globalnym.

WSEI w trakcie konferencji reprezentowali dr Grzegorz Kata, dr Robert Porzak i ks. dr Jacek Łukasiewicz. Prezentacja dotyczyła projektu CaT - Career Tree (http://career-tree.eu/index.php/pl/about-cat-2/cat-project) zrealizowanego przez uczelnię w ramach programu Erasmus+. CaT to projekt poświęcony wsparciu dla młodych osób, które stoją przed ważnymi decyzjami dotyczącymi ich przyszłej ścieżki edukacji i zatrudnienia. Powstałe jako wynik projektu innowacyjne narzędzia diagnostyczne dostępne online, a także materiały i metodologia dla doradców zawodowych mogą w dużej mierze przyczynić się do zwiększenia jakości usług doradztwa zawodowego dla osób młodych i, co za tym idzie, sprawić, że decyzje dotyczące ich przyszłego rozwoju czy kariery będą podejmowane bardziej świadomie.

Archiwalny materiał wideo z prezentacji WSEI powinien już niebawem pojawić się na stronie Global Education Conference: http://www.globaleducationconference.com/

0
0
0
s2sdefault